1.6 Baldo konstravimas

Bet kurioje CAD sistemoje yra daugybė būdų, kaip sukurti vienokią ar kitokią modelio geometriją. Kuris būdas teisingas? Nėra vieno tikslaus atsakymo, nes visi būdai, kurie leidžia pasiekti norimą rezultatą, yra iš esmės teisingi Remdamiesi konkrečiu pavyzdžiu pademonstruosime, kaipreikėtų racionaliai sukonstruoti korpusinį baldą. Konstruosime anksteniuose skyriuose minėtą, „klasikinę“ virtuvės spintelę.

Pradėkime nuo minties, kad bet koks konstruojamas baldas gali turėti tūrį, apibrėžiantį kuriamo baldo geometriją. Detalių geometrija yra modeliuojama remiantis į šį tūrį arba į kitas jau sukurtas detales. Todėl savo baldo sudarymą pradėkime nubrėždami bendrą baldo tūrį-eskizą (300x500x750) ir apjunkime jį į komponentą pavadinimu Sketch. Tai bus konstruojamo baldo atraminis eskizas. Kad baldo eskizą būtų patogu naudoti, užliekime jį permatoma spalva. Kadangi spintelė stovės ant 100 mm aukščio kojelių, todėl pakelkime visą eskizą į 100 mm aukštį.

Remdamiesi eskizu konstruojame dugno detalę (angl. Bottom).

Remiantis panašiais principais konstruojamos likusios detalės. Atkreipkite dėmesį, kaip panaudojamos pagalbinės linijos viršaus sutvirtinimo detalėms sukonstruoti.  Jomis mes patogiai nubrėžiame sutvirtinimo skersinį gabaritą 100 mm. Taip pat pažvelkite, kaip patogiai nustatomi spintelės nugarėlės ir durelių gabaritai, naudojantis įrankiu Push-Pull.

Pabaigoje iš standartinių komponentų bibliotekos įterpiame kojeles ir visas detales apjungiame į vieną komponentą – pastatoma spintelė (angl. Placed Cupboard).  Šitą mūsų gaminį įrašome į gaminių biblioteką.

Baldas sukonstruotas ir interjero projektavime paruoštas vartoti.