1.3 Komponentas ir jo padarymas

SkecthUp programos komponentu gali būti laikomas bet koks geometrijos elementų rinkinys. Tai gali būti paviršiai arba kiti į vieną grupę sujungti komponentai. Kiekvienam komponentui suteikiamas pavadinimas, kuris dažniausiai atitinka detalės arba viso gaminio pavadinimą. Pvz., “Pastatoma spintelė”, “Stalčius”, “Kairys šonas” ir pan. Mūsų atveju tai bus ankstesnėje pamokoje sumodeliuotas detalės tūris, kurį paversime SketchUp programos komponentu, o Bomizer įskiepis jį traktuos kaip detalę.

Atskirų paviršių sujungimas į komponentą vykdomas tokiu būdu:

1. Išrenkama sukurta geometrija. Išrinkimą simbolizuoja pamėlynavusi geometrija. Geometrijos išrinkimui gali būti naudojami įvairūs metodai:

a. Išrinkimas langu.

b. Arba užvedus kursorių ant objekto paviršiaus (ar briaunos) ir greitai du kartus spustelėjus kairį pelės klavišą. Tokiu būdu visi vieni su kitais briaunomis besiliečiantys paviršiai patenka į rinkinį.

2. Atlikus rinkinio surinkimą ir paspaudus dešinį pelės klavišą (arba klavišą „G“), atidaroma komponento pagaminimo komanda (angl. Create Component). Pasirodžiusiame lange komponentui suteikiamas vardas ir patvirtinamas komponento sudarymas. Taip jūs gaunate savo pirmąjį komponentą.