1.5 Detalės pernešimas ir pasukimas

Norint pernešti detalę į kitą vietą arba ją pasukti reikia naudotis pernešimo ir pasukimo įrankiais. Jeigu ruošiatės pernešti vieną komponentą,  tuomet pakanka atidaryti pernešimo komandą, nurodyti komponentą, pasirinkti bazinį tašką ir pernešti komponentą į norimą vietą arba nurodyta kryptimi perstumti per norimą nuotolį.

Norint pernešti daugiau nei vieną komponentą reikia sudaryti jų išrinkimą. Tai atliekama laikant nuspaustą “Shift” klavišą ir kursoriumi nurodant detales arba apimant jas langu.

Pasukimas vykdomas taip pat kaip ir pernešimas. Kitaip tariant, pasirenkama plokštuma, kurioje vykdomas pasukimas, po to bazinis taškas ir atliekamas pasukimas.

Jeigu pernešimo arba pasukimo metu paspaudžiamas klavišas „Ctrl“, tuomet padaroma komponento kopija.

Pernešimo komanda turi papildomą savybę, kuri labai paspartina modelio sudarymą, nes leidžianti neišeinant iš komandos atlikti komponento pasukimą. Tam reikia pažymėti tašką, atsirandantį pasirinktoje komponento plokštumoje, ir atsiradus pasukimo liniuotei atlikti komponento pasukimą nurodytu kampu. Po posūkio, neišeinant iš komandos, galima tęsti pernešimą.

Kadangi ši instrukcija nėra skirta tam, kad būtumėt išsamiai supažindinti, kaip reikia dirbti su SketchUp programa, todėl siūlome naudotis informacija internetinėje erdvėje, kurioje galite rasti išsamius nurodymus, kaip modeliuoti SketchUp programos aplinkoje.

Rekomenduojame iš pradžių peržiūrėti video pamokėles.